skip_main skip_menu

Okolí

Palmovka

Křižovatka metra, tramvají a autobusů. Za pár minut dojedete do Karlína, Holešovic, nebo centra Prahy. Napojení na tunel Blanka spojilo Palmovku se všemi částmi Prahy v řádu minut. V současnosti dochází k rychlému rozvoji lokality, vzniká zde mnoho nových restaurací, kaváren a dalších služeb.

Divadlo pod Palmovkou

Významná pražská divadelní scéna, která po nedávné rekonstrukci opět vyprodává svá představení. Zásluhu na tom mají jak skvělí herci, tak i výběr moderních a klasických divadelních her. CRESTYL s divadlem dlouhodobě spolupracuje.

DOCK PARK

Pohodu v DOCK doplňuje park s chytrými solárními lavičkami pro dobíjení telefonů. Sportovci ocení speciální běžeckou tartanovou dráhu okolo celého areálu s měřičem rychlosti nebo multifunkční stojan na opravu jízdních kol. Okrasné jezírko včetně mlhoviště zpříjemní chvíle obzvlášť v parných měsících a zajistí osvěžující závoj vody. Park je rovněž vybaven technologiemi pro zajištění konání trhů a dalších akcí.

Sport

V areálu DOCK najdete běžeckou dráhu i moderně vybavené fitness. Přímo v marině je možnost zapůjčení paddleboardů, kajaků či lodí. Jen 500 metrů od DOCK najdete tenisové a volejbalové kurty, fotbalové hřiště či driving, puttování, půjčovnu a obchod s golfovým vybavením.

Thomayerovy sady

Místo s kouzelnou atmosférou zde vytvořil slavný český zahradník 19. století Dr. Thomayer. Děti si užijí zdejší velké hřiště, také se tu můžete projet na kole, bruslích nebo si jít zaběhat z Libně až do Troje.

Základní škola a gymnázium

Základní školu Bohumila Hrabala najdete jen pár minut od DOCK. Gymnázium U Libeňského zámku patří k jedněm z nejstarších a největších gymnázií v Praze.

Libeňský zámek

Prošel mnoha přestavbami, ale ta poslední, rokoková, dala zámku svůj romantický charakter. Odehrává se zde mnoho svateb a i vy si jej určitě zamilujete, stejně jako nedaleký Löwitův mlýn.

Bohumil Hrabal

Jeden z nejpřekládanějších českých spisovatelů prožil v Libni na adrese Na hrázi 326/24 více než 20 let. Zatímco dům byl kvůli stavbě metra zbourán, osobitost Bohumila Hrabala žije v Libni stále a Libeň se propsala i do několika jeho pábitelských knížek, jako třeba Svatby v Domě a Něžný barbar.