skip_main skip_menu

22. 2. 2023

Dejte starý mobil do recyklace

CRESTYL se, ve spolupráci s neziskovou společností Remobil, rozhodl zapojit do iniciativy Remobil, v jejímž rámci se můžete zbavit svého nepotřebného starého mobilního telefonu.

Věděli jste, že na mobilním telefonu strávíme v průměru přes 4 hodiny  denně, 12 % uživatelů používá svůj mobil dokonce i během sprchování, a že v českých domácnostech a firmách odpočívá v šuplících více než 12 milionů nepotřebných mobilů? V současné době končí v „recyklaci“ pouze 10 procent nepotřebných mobilů.

Od 13. 2. 2023 do 27. 2. 2023 v provozní době od 08:00 hod do 18:00 hod je možné na všech recepcích v areálu DOCK odevzdat do zeleného sběrného boxu nejenom staré mobily, ale také nabíječky či tablety. 

Remobil se snaží nabídnout co nejjednodušší způsob, jak se nepotřebných telefonů zbavit. Zároveň z každého sebraného mobilu přispívá 10 Kč na charitativní účely, a navíc díky recyklaci mobilů dochází k opětovnému využití surovin. To ve výsledku znamená významné úspory vody, snížení produkce toxických odpadů nebo snížení produkce ekvivalentu CO2.

Více informací je k dispozici na www.remobil.cz

Děkujeme Vám, že se do tohoto projektu zapojíte a podpoříte dobrou věc.