skip_main skip_menu

Blog

O kometách, vesmíru a vůbec

Přemýšleli jste někdy nad tím, kolik je ve vesmíru hvězd? Jestli a jak může vesmír ovlivňovat naše životy nebo zdali se z něj na nás někdo dívá? Petr Michalík, povoláním programátor a duší astronom, ano. Na chvíli jsme ho vyrušili od práce na nejnovějších technologických inovacích v České spořitelně a BankID, u jejíhož zrodu dokonce stál a která sídlí v DOCK IN TWO, a povídali si s ním o tom, jaké to je, podívat se na oblohu a vidět zázraky.

Nejnovější

ESG známé i neznámé

Aby si tuto modrou planetu mohly užívat kromě nás i generace našich potomků, měli bychom se k ní chovat zodpovědně. Nepoužívat igelitové tašky, třídit odpad a šetřit vodu – to už celkem umíme. Ale co ty velké budovy kolem nás, místa, kde žijeme a pracujeme? Z čeho jsou a jak jejich výstavba a údržba ovlivňuje životnost Země? A jak se k tomu všemu staví firmy, které je vlastní či provozují? O tom jsme si povídali s Ivetou Královou, Architectural Project Manager/Chairman of CZGBC v SAINT-GOBAIN CONSTRUCTION PRODUCTS CZ a.s., lídrem v moderním a udržitelném stavebnictví sídlícím v DOCK IN TWO.

Lofoty: Život za severním polárním kruhem

Malebné rybářské vesničky, křišťálově čistá voda, majestátní hory, polární záře, půlnoční slunce, svěží vzduch a ta nejkrásnější krajina, jakou si umíte představit. Takhle nějak bychom popsali zimní ráj na souostroví Lofoty, kterému můžeme říkat domov.

Na návštěvě v Divadle pod Palmovkou: Rozhovor s Jakubem Albrechtem

Divadlo pod Palmovkou máme z DOCKu doslova za rohem, a tak není divu, že ho tak trochu – láskyplně – považujeme za „naše“. Přinášíme vám pravidelné informace o jeho novinkách či soutěže o vstupenky a neustále se snažíme rozšířit naši spolupráci. Kdo z vás ho již navštívil, ten ví, že představení, ať už jde o netradičně zpracované klasiky, či generační modernu, stojí vždy za to. A kdo ještě neměl tu čest, toho možná přesvědčí pozvánka od jednoho z nejpovolanějších, herce Divadla pod Palmovkou Jakuba Albrechta.

Vítejte ve Scott.Weber Workspace: Rozhovor s Adamem Zvadou

Představte si, že si po pracovní poradě zajdete o pár místností vedle odpočinout do odhlučněné místnosti, oběd vám na stejném patře připraví privátní šéfkuchař za použití mimo jiné právě utržených bylinek, odpolední brainstorming si s sebou vezmete do druhých dveří vlevo na masáž, a pokud budete mít po práci chuť natočit si novou epizodu vlastního podcastu, audiostudio na konci chodby vám bude k dispozici. Zdá se to jako sen? Přesně tak, a ještě lépe vypadají pracovní prostory současnosti ve Scott.Weber Workspace, který již brzy otevře dveře zájemcům také u nás v DOCKu. O významu prostředí a služeb, které tvoří naše běžné pracovní dny, jsme si povídali se zakladatelem společnosti Adamem Zvadou.

Kolumbie, nespoutaná země

V době, kdy je v Evropě ještě relativní klid a v Čechách jeden vakcinolog na sto tisíc obyvatel, se vydáváme na cestu do Jižní Ameriky – do státu s reputací, o kterou se postaral Pablo Escobar, do Kolumbie. Rozhodnu se zapisovat si všechny naše – nakonec vpravdě neortodoxní – zážitky, protože tuším, že by jednou mohly zlepšit den nejednomu čtenáři oplývajícímu nadhledem a otevřenou myslí.

Za lepší život: Na návštěvě u Henkel

Značky, které patří do portfolia společnosti Henkel ČR, není třeba představovat: každý jsme se někdy setkali či dokonce pravidelně používáme produkty Clin, Fa, Persil nebo třeba Schwarzkopf. Od péče o vlasy až po prací prostředky – mottem značky Henkel je měnit a zlepšovat život každý den. Stejně přistupuje i k péči o své zaměstnance v moderních kancelářích v DOCK IN FOUR, kam jsme se vydali navštívit a vyzpovídat Romana Kýra (President of Henkel ČR a General Manager Henkel Consumer Brands CZ/SK) a Petra Freiberga (Country Manager Henkel Consumer Brands Professional CZ/SK). Kromě administrativního zázemí provozuje Henkel v DOCKu i ASK AKADEMII PRAHA, která se věnuje vzdělávání kadeřníků.

Když práce baví

Legendární dánská společnost LEGO® provází volný čas milionů dětí po celém světě už od 30. let minulého století. Od roku 2000 má svůj podíl na výrobě populární hračky pro malé i velké také Česká republika – v Kladně se otevřela továrna zpracovávající část světové produkce LEGO a balící velkou skupinu výrobků do krabic, ve kterých je můžete vidět na pultech obchodů. Nejspíš vás překvapí, že ne vše se řídí z dalekého severu, ale také od nás z Libně. O tom, jaké to je pracovat pro společnost LEGO, čím se pyšní její moderní kanceláře v DOCK IN THREE i jak velkou roli hraje v úspěchu náhoda jsme si povídali s Janem Růžičkou, Head of Commercial Analytics & Insights REEMEA ve společnosti LEGO Group.

Nepál: kde se lidé a země dotýkají nebes

Na chvíli za sebou nechejme zdi všedního života a díky fotografiím a vyprávění se přenesme do magického Nepálu. Svým dobrodružstvím nás provede cestovatel a Centre Manager pro Central Jablonec Aleš Stupka, který se z pohádkové krajiny s největším množstvím osmitisícových hor vrátil na konci loňského roku. Díky jeho článku si můžeme i my na okamžik připadat, jako bychom se na majestátní velikány sahající až do nebes před chvílí sami dívali…

Z majáku do doků: Na návštěvě u LMC

Není kancelář jako kancelář. Určitě byste nám dali za pravdu, kdybystezavítali do hlavního štábu společnosti LMC – nebo spíše do zenové oázy… Dá se činnosti v takových prostorách vůbec říkat práce? O tom v LMC něco vědí: před 27 lety totiž založili portál Jobs.cz, který dnes patří mezi nejvýznamnější zdroj informací o volných pracovních pozicích na českém internetu. Jak vznikal interiér, který od počátku bere v potaz potřeby zaměstnanců? To nám prozradila Markéta Kalinová, Head of People Experience & Office v LMC.

Jsou Češi altruisté?

Dovolte nám představit vám zcela novou rubriku „Ptáme se vás…“, která poskytne prostor pro vaše názory, postřehy a tipy. A začneme hned hezky zostra – ptáme se totiž, jak na tom jsme my Češi s (ne)sobeckostí a (ne)zištností…

Křehký svět křišťálu

Mohlo by se zdát, že v moderním světě vládnou byznysu technologie a na emoce už nezbývá čas. Jsou ale značky, které na pocitech, dojmech a atmosféře přímo staví. Česká firma Preciosa, pevně a trvale usazená v Křišťálovém údolí na severu Čech, je toho zářným příkladem. Slovní hříčce nešlo odolat – vždyť co jiného je účelem křišťálu, než aby lámal světlo do jasných a pozitivních paprsků… O tom, jak dnes vypadá výroba a designové centrum společnosti Preciosa v Kamenickém Šenově, o nejnáročnějších světelných instalacích i o tom, že doma je přece jenom doma, jsme si povídali s generální ředitelkou Preciosa Lighting Lucií Karlovou v administrativním sídle firmy v DOCK IN ONE.