skip_main skip_menu

Blog

Lofoty: Život za severním polárním kruhem

Malebné rybářské vesničky, křišťálově čistá voda, majestátní hory, polární záře, půlnoční slunce, svěží vzduch a ta nejkrásnější krajina, jakou si umíte představit. Takhle nějak bychom popsali zimní ráj na souostroví Lofoty, kterému můžeme říkat domov.

Nejnovější

Na návštěvě v Divadle pod Palmovkou: Rozhovor s Jakubem Albrechtem

Divadlo pod Palmovkou máme z DOCKu doslova za rohem, a tak není divu, že ho tak trochu – láskyplně – považujeme za „naše“. Přinášíme vám pravidelné informace o jeho novinkách či soutěže o vstupenky a neustále se snažíme rozšířit naši spolupráci. Kdo z vás ho již navštívil, ten ví, že představení, ať už jde o netradičně zpracované klasiky, či generační modernu, stojí vždy za to. A kdo ještě neměl tu čest, toho možná přesvědčí pozvánka od jednoho z nejpovolanějších, herce Divadla pod Palmovkou Jakuba Albrechta.

Vítejte ve Scott.Weber Workspace: Rozhovor s Adamem Zvadou

Představte si, že si po pracovní poradě zajdete o pár místností vedle odpočinout do odhlučněné místnosti, oběd vám na stejném patře připraví privátní šéfkuchař za použití mimo jiné právě utržených bylinek, odpolední brainstorming si s sebou vezmete do druhých dveří vlevo na masáž, a pokud budete mít po práci chuť natočit si novou epizodu vlastního podcastu, audiostudio na konci chodby vám bude k dispozici. Zdá se to jako sen? Přesně tak, a ještě lépe vypadají pracovní prostory současnosti ve Scott.Weber Workspace, který již brzy otevře dveře zájemcům také u nás v DOCKu. O významu prostředí a služeb, které tvoří naše běžné pracovní dny, jsme si povídali se zakladatelem společnosti Adamem Zvadou.

Kolumbie, nespoutaná země

V době, kdy je v Evropě ještě relativní klid a v Čechách jeden vakcinolog na sto tisíc obyvatel, se vydáváme na cestu do Jižní Ameriky – do státu s reputací, o kterou se postaral Pablo Escobar, do Kolumbie. Rozhodnu se zapisovat si všechny naše – nakonec vpravdě neortodoxní – zážitky, protože tuším, že by jednou mohly zlepšit den nejednomu čtenáři oplývajícímu nadhledem a otevřenou myslí.

Za lepší život: Na návštěvě u Henkel

Značky, které patří do portfolia společnosti Henkel ČR, není třeba představovat: každý jsme se někdy setkali či dokonce pravidelně používáme produkty Clin, Fa, Persil nebo třeba Schwarzkopf. Od péče o vlasy až po prací prostředky – mottem značky Henkel je měnit a zlepšovat život každý den. Stejně přistupuje i k péči o své zaměstnance v moderních kancelářích v DOCK IN FOUR, kam jsme se vydali navštívit a vyzpovídat Romana Kýra (President of Henkel ČR a General Manager Henkel Consumer Brands CZ/SK) a Petra Freiberga (Country Manager Henkel Consumer Brands Professional CZ/SK). Kromě administrativního zázemí provozuje Henkel v DOCKu i ASK AKADEMII PRAHA, která se věnuje vzdělávání kadeřníků.

Když práce baví

Legendární dánská společnost LEGO® provází volný čas milionů dětí po celém světě už od 30. let minulého století. Od roku 2000 má svůj podíl na výrobě populární hračky pro malé i velké také Česká republika – v Kladně se otevřela továrna zpracovávající část světové produkce LEGO a balící velkou skupinu výrobků do krabic, ve kterých je můžete vidět na pultech obchodů. Nejspíš vás překvapí, že ne vše se řídí z dalekého severu, ale také od nás z Libně. O tom, jaké to je pracovat pro společnost LEGO, čím se pyšní její moderní kanceláře v DOCK IN THREE i jak velkou roli hraje v úspěchu náhoda jsme si povídali s Janem Růžičkou, Head of Commercial Analytics & Insights REEMEA ve společnosti LEGO Group.

Nepál: kde se lidé a země dotýkají nebes

Na chvíli za sebou nechejme zdi všedního života a díky fotografiím a vyprávění se přenesme do magického Nepálu. Svým dobrodružstvím nás provede cestovatel a Centre Manager pro Central Jablonec Aleš Stupka, který se z pohádkové krajiny s největším množstvím osmitisícových hor vrátil na konci loňského roku. Díky jeho článku si můžeme i my na okamžik připadat, jako bychom se na majestátní velikány sahající až do nebes před chvílí sami dívali…

Z majáku do doků: Na návštěvě u LMC

Není kancelář jako kancelář. Určitě byste nám dali za pravdu, kdybystezavítali do hlavního štábu společnosti LMC – nebo spíše do zenové oázy… Dá se činnosti v takových prostorách vůbec říkat práce? O tom v LMC něco vědí: před 27 lety totiž založili portál Jobs.cz, který dnes patří mezi nejvýznamnější zdroj informací o volných pracovních pozicích na českém internetu. Jak vznikal interiér, který od počátku bere v potaz potřeby zaměstnanců? To nám prozradila Markéta Kalinová, Head of People Experience & Office v LMC.

Jsou Češi altruisté?

Dovolte nám představit vám zcela novou rubriku „Ptáme se vás…“, která poskytne prostor pro vaše názory, postřehy a tipy. A začneme hned hezky zostra – ptáme se totiž, jak na tom jsme my Češi s (ne)sobeckostí a (ne)zištností…

Křehký svět křišťálu

Mohlo by se zdát, že v moderním světě vládnou byznysu technologie a na emoce už nezbývá čas. Jsou ale značky, které na pocitech, dojmech a atmosféře přímo staví. Česká firma Preciosa, pevně a trvale usazená v Křišťálovém údolí na severu Čech, je toho zářným příkladem. Slovní hříčce nešlo odolat – vždyť co jiného je účelem křišťálu, než aby lámal světlo do jasných a pozitivních paprsků… O tom, jak dnes vypadá výroba a designové centrum společnosti Preciosa v Kamenickém Šenově, o nejnáročnějších světelných instalacích i o tom, že doma je přece jenom doma, jsme si povídali s generální ředitelkou Preciosa Lighting Lucií Karlovou v administrativním sídle firmy v DOCK IN ONE.

DOCK pro zelenější planetu

Už od roku 1970 se po celém světě 22. dubna slaví Den Země, jehož cílem je upozornit na nutnost ochrany našeho životního prostředí. Naše planeta nemá neomezené zdroje a my lidé si to potřebujeme čas od času připomenout, abychom se k ní nezapomínali chovat zodpovědně a s takovým přístupem, aby na ní ještě dlouho po nás mohly žít naše děti a děti jejich dětí… Ani nám v DOCKu není budoucnost Země lhostejná. Co například děláme pro to, aby byla ještě dlouho zelená a zdravá?

Seznamte se: Jana Gerhátová, DOCK Community Manager

V našem novém seriálu vám postupně představíme klíčové členy DOCKonalého týmu, který se stará o to, aby se vám u nás dobře žilo i pracovalo. Věříme, že toto takřka „osobní setkání“ vám přiblíží, co všechno se v DOCKu děje, a třeba lépe poznáte někoho, koho jste doposud jen potkávali na chodbě či v parku. Pozvání k prvnímu minirozhovoru přijala komunitní manažerka Jana Gerhátová, která tuto pozici zastává od loňského podzimu. Náplní její práce je především zajistit, aby se nájemci i rezidenti v DOCKu cítili dobře, a to prostřednictvím jak samotného prostředí, které DOCK tvoří, tak také nástavbovými službami či akcemi.