skip_main skip_menu

Blog

České volby jsou o emocích

Na začátku příštího roku nás čekají prezidentské volby. Kampaně se pomalu rozjíždí, ale mnoho Čechů o nástupci současné hlavy státu ještě ani nepřemýšlí nebo nechává rozhodnutí na poslední chvíli. Jak se na volbu nejen prezidenta dívá Jan Tuček, ředitel renomované české výzkumné agentury STEM/MARK, jsme se zeptali v exkluzivním rozhovoru.

Nejnovější

Tureckem za šperky střední Anatólie

Turecko, to jsou přece mešity, Kappadokie, antické památky, kebab a pláže. Ano, to bezpochyby jsou. Ale to by bylo na zemi s tak úchvatnou krajinou, skvělou kuchyní a nekonečnou řadou svůdných podob trochu málo.

Pestré české cyklotoulky

Konec letních veder, příjemné teploty a vybarvená příroda – to jsou jen některé z mnoha pozitivních důvodů, proč během podzimu šlápnout do pedálů a vyrazit poznávat kouty Česka ze sedla bicyklu. Naše republika nabízí nepřeberné množství stezek, tras a cest vhodných jak pro začátečníky, tak pro pokročilé horské jezdce. Stačí si vybrat směr, nafoukat pneumatiky a jet!

Petr Jákl: Pády stojí za ty cesty na vrchol

Po dvou letech odkládání se letos v září v kinech konečně dočkáme premiéry nejdražšího českého filmu v historii, velkolepého historického díla s vypovídajícím názvem Jan Žižka. K životu ho přivedl bývalý olympionik Petr Jákl, který své zkušenosti z juda přetavil v úspěšnou kariéru na producentském poli. Jak se z profesionálního sportovce stal režisér, podle čeho si vybírá témata svých dalších projektů nebo jak se spolupracovalo s legendou Michaelem Cainem, prozradil v exkluzivním rozhovoru pro DOCK.

Diagnóza Dolomity

„Když jsem přijel do italských Dolomit před 30 lety poprvé, byl jsem ohromen. Ohromen mohutností, četností a bizarností tvarů skalních věží, štítů, vrcholů, zkrátka každého kousku této neuvěřitelné krajiny. Když jsem tu byl potřetí, byl jsem frustrován neschopností zachytit a vzít si s sebou aspoň střípky z té nekončící mozaiky nevšedních jevů, obrazů a přírodních kulis. Když jsem sem zavítal posedmé, byl jsem nadšen, že již mohu bez nadsázky podepsat výjimečnost a unikátnost těchto hor v měřítku celých Alp. Když jsem zde byl podvanácté, byl jsem překvapen, že tyto hory mi mají stále co nabídnout, stále ve mně vzbuzují velké estetické cítění a pocit uspokojení. A jezdím sem dál, pro mě je to totiž jakási Diagnóza Dolomity.“

Oheň je srdcem kuchyně

Simon Johnson, generální ředitel společnosti CRESTYL Czech Republic, se narodil ve Velké Británii, ale už 26 let je doma v Česku. Profesně sice vyniká v řízení developmentu velkých čtvrtí, ale jeho další odbornost a velká vášeň vzkvétá v jednom zcela konkrétním prostoru – kuchyni. Právě tam se odehrál neformální a moc příjemný rozhovor pro vás, čtenáře magazínu DOCK.

Daniel Hejl: Pro Productboard jsou lidé klíčoví

Nepoštěstí se vám každý den, abyste měli možnost zeptat se na cokoliv, co vás zajímá, jednoho ze zakladatelů nejhodnotnějšího českého startupu současnosti. O to výjimečnější je tak následující rozhovor, na který si pro DOCK udělal čas Daniel Hejl, Chief Technology Officer společnosti Productboard, globálního technologického projektu pomáhajícího firmám vyvíjet produkty, které mají smysl.

Madeira: Perla Atlantiku

Ostrovní říše už ze své podstaty působí kouzlem odlišnosti, ale ne každý ostrov může nabídnout tak velkou hustotu přírodních a kulturních skvostů jako Madeira. Svahy tohoto sopečného ostrova zvedající se do téměř dvoukilometrové výšky jsou vymodelované do bizarních rozeklaných hřebenů mezi stržemi roklin a dolin, tropické klima je pak dekorovalo vavřínovými a eukalyptovými lesy a spoustou nádherných vodopádů. Krásu Madeiry poznal už Kryštof Kolumbus, který se nezamiloval jen do jejího bohatství, ale také do dcery guvernéra sousedního ostrova Porto Santo. Současní Kolumbovi následovníci navíc poznali turistický potenciál místa, přičemž moudrou politikou zajistili nedotčenost přírody vyjma obydlených přímořských oblastí a zároveň připravili vlídné a komfortní zázemí všem vyznavačům nevšedních zážitků. Navíc tady najdete jeden světový unikát: více jak tisícikilometrovou síť levád, vodních kanálů, díky nimž mohou turisté pronikat do lůna jinak zcela nepřístupné džungloidní krajiny. K tomu madeirská kuchyně, víno, rum a dobro všeho druhu. Jste zváni.

K jarnímu menu patří ryby

Tam, kde je voda, jsou ryby. To tvrdí malajské přísloví. A DOCK a voda jsou prakticky jeden svět. To zase říkáme my. A je to svět plný chutných gastro specialit, které by měly být přirozenou součástí zdravého životního stylu. Jejich příprava může být navíc velmi snadná a zábavná. Zkuste to s námi!

Michaela Mertová a skyrunning: Nebe na dotek

Nepovažuje se za profi sportovce, ale ročně naběhá 6,5 tisíce kilometrů. K tomu dalších 8 tisíc urazí v pedálech kola a tisíco-vku po svých. Od svých 25 let, kdy Míša Mertová, rodačka z Lanškrouna, s během začala, zdolala nejeden světový horský vrchol. Jak s během začít, kde brát motivaci a jak skloubit sport s běžnými každodenními povinnostmi radí coby trenérka také svým svěřencům a exkluzivně i na stránkách našeho magazínu prostřednictvím následujícího rozhovoru…

Sebevědomí je při výběru prádla na místě

Co je na ženách nejpřitažlivější? Jejich sebevědomá krása. Každá ji v sobě má, ale někdy je potřeba ji objevit a odhalit. A právě od toho je tu Tereza Vu a její kolekce rafinovaného luxusního spodního prádla.

Kanáry: Ostrovy štěstí, jak je neznáte

V dobách, kdy je cestování vzácnější a trochu složitější, než jsme zvyklí, nám dovolte vás vzít na místo věčného jara a daleko za horizont všedních dní – na Kanárské ostrovy. Blíž, než by se vám mohlo zdát, vás čeká dovolená snů. Na dosah Afriky, přitom ale neopustíte Evropu. Máte-li chuť a odvahu, vydejte se s námi na nečekaná místa, která byste v cestovních průvodcích těžko hledali. Zažijte s námi „Kanáry“ na vlastní kůži.