skip_main skip_menu

Blog

Křehký svět křišťálu

Mohlo by se zdát, že v moderním světě vládnou byznysu technologie a na emoce už nezbývá čas. Jsou ale značky, které na pocitech, dojmech a atmosféře přímo staví. Česká firma Preciosa, pevně a trvale usazená v Křišťálovém údolí na severu Čech, je toho zářným příkladem. Slovní hříčce nešlo odolat – vždyť co jiného je účelem křišťálu, než aby lámal světlo do jasných a pozitivních paprsků… O tom, jak dnes vypadá výroba a designové centrum společnosti Preciosa v Kamenickém Šenově, o nejnáročnějších světelných instalacích i o tom, že doma je přece jenom doma, jsme si povídali s generální ředitelkou Preciosa Lighting Lucií Karlovou v administrativním sídle firmy v DOCK IN ONE.

Nejnovější

DOCK pro zelenější planetu

Už od roku 1970 se po celém světě 22. dubna slaví Den Země, jehož cílem je upozornit na nutnost ochrany našeho životního prostředí. Naše planeta nemá neomezené zdroje a my lidé si to potřebujeme čas od času připomenout, abychom se k ní nezapomínali chovat zodpovědně a s takovým přístupem, aby na ní ještě dlouho po nás mohly žít naše děti a děti jejich dětí… Ani nám v DOCKu není budoucnost Země lhostejná. Co například děláme pro to, aby byla ještě dlouho zelená a zdravá?

Seznamte se: Jana Gerhátová, DOCK Community Manager

V našem novém seriálu vám postupně představíme klíčové členy DOCKonalého týmu, který se stará o to, aby se vám u nás dobře žilo i pracovalo. Věříme, že toto takřka „osobní setkání“ vám přiblíží, co všechno se v DOCKu děje, a třeba lépe poznáte někoho, koho jste doposud jen potkávali na chodbě či v parku. Pozvání k prvnímu minirozhovoru přijala komunitní manažerka Jana Gerhátová, která tuto pozici zastává od loňského podzimu. Náplní její práce je především zajistit, aby se nájemci i rezidenti v DOCKu cítili dobře, a to prostřednictvím jak samotného prostředí, které DOCK tvoří, tak také nástavbovými službami či akcemi.

Mám radost, že žena dnes může zůstat ženou a uspět

Dvojnásobná vítězka ankety Top manažerka Česka, nejvlivnější žena českého bankovnictví, manželka a matka tří dětí na plný úvazek, stále plná energie a životního entusiasmu, stíhající bohatou škálu koníčků a zálib. Život Daniely Peškové, jediné dámské členky představenstva České spořitelny, zní jako pohádka. Jak je možné to všechno stíhat, co podle ní funguje jako nejlepší stresový ventil, ale i jak vidí budoucnost bankovnictví, nám prozradila v exkluzivním rozhovoru.

Tři kočky v kuchyni

Ivana Jindřichová, známá spíše pod svou bloggerskou přezdívkou Cat & Cook, si internetové čtenáře zapálené pro gastrotvoření získává už od roku 2015, a to zejména díky svým podrobným receptům. Společnost jí při tom od začátku dělají kočky, které si čtenáři zamilovali „na první fotku“. Ivka pro DOCK prozradila, co nejraději vaří v zimě, svůj nejoblíbenější vánoční recept i co chystá do budoucna.

Podnikání může být současně etické i úspěšné

Světem byznysu v poslední době hýbe pro mnohé tajemná zkratka ESG. Z angličtiny se jednotlivé pojmy, které ji tvoří, tedy environmental, social a governance, dají přeložit vcelku lehce. Co ale tato tři nenápadná písmena doopravdy znamenají pro firmy, jejich zaměstnance i všechny ostatní, kteří například s Crestylem a jeho projekty přicházejí do styku? Na to jsme se zeptali Magdy Pokorné, ředitelky pro korporátní záležitosti v Crestylu.

Madagaskar: za lemury a baobaby

„Mámo, pustíš mě po Novém roce na Madagaskar?“ zeptal jsem se jednou své ženy. „Jen pokud pojedu s tebou!“ zněla rezolutní odpověď. Vždyť Madagaskar je Rájem a snem každého cestovatele! Není snad jiné místo na světě s větší hustotou vzrušujících „endemických“ zážitků. Mámivé kouzlo této destinace bylo pro nás silnější než případné nástrahy madagaskarské monzunové sezóny.

České volby jsou o emocích

Na začátku příštího roku nás čekají prezidentské volby. Kampaně se pomalu rozjíždí, ale mnoho Čechů o nástupci současné hlavy státu ještě ani nepřemýšlí nebo nechává rozhodnutí na poslední chvíli. Jak se na volbu nejen prezidenta dívá Jan Tuček, ředitel renomované české výzkumné agentury STEM/MARK, jsme se zeptali v exkluzivním rozhovoru.

Tureckem za šperky střední Anatólie

Turecko, to jsou přece mešity, Kappadokie, antické památky, kebab a pláže. Ano, to bezpochyby jsou. Ale to by bylo na zemi s tak úchvatnou krajinou, skvělou kuchyní a nekonečnou řadou svůdných podob trochu málo.

Pestré české cyklotoulky

Konec letních veder, příjemné teploty a vybarvená příroda – to jsou jen některé z mnoha pozitivních důvodů, proč během podzimu šlápnout do pedálů a vyrazit poznávat kouty Česka ze sedla bicyklu. Naše republika nabízí nepřeberné množství stezek, tras a cest vhodných jak pro začátečníky, tak pro pokročilé horské jezdce. Stačí si vybrat směr, nafoukat pneumatiky a jet!

Petr Jákl: Pády stojí za ty cesty na vrchol

Po dvou letech odkládání se letos v září v kinech konečně dočkáme premiéry nejdražšího českého filmu v historii, velkolepého historického díla s vypovídajícím názvem Jan Žižka. K životu ho přivedl bývalý olympionik Petr Jákl, který své zkušenosti z juda přetavil v úspěšnou kariéru na producentském poli. Jak se z profesionálního sportovce stal režisér, podle čeho si vybírá témata svých dalších projektů nebo jak se spolupracovalo s legendou Michaelem Cainem, prozradil v exkluzivním rozhovoru pro DOCK.

Diagnóza Dolomity

„Když jsem přijel do italských Dolomit před 30 lety poprvé, byl jsem ohromen. Ohromen mohutností, četností a bizarností tvarů skalních věží, štítů, vrcholů, zkrátka každého kousku této neuvěřitelné krajiny. Když jsem tu byl potřetí, byl jsem frustrován neschopností zachytit a vzít si s sebou aspoň střípky z té nekončící mozaiky nevšedních jevů, obrazů a přírodních kulis. Když jsem sem zavítal posedmé, byl jsem nadšen, že již mohu bez nadsázky podepsat výjimečnost a unikátnost těchto hor v měřítku celých Alp. Když jsem zde byl podvanácté, byl jsem překvapen, že tyto hory mi mají stále co nabídnout, stále ve mně vzbuzují velké estetické cítění a pocit uspokojení. A jezdím sem dál, pro mě je to totiž jakási Diagnóza Dolomity.“